3.jūnijā plkst. 12.00 Kolkas Lībiešu saieta namā grāmatas «Lībiešu [kultūr] telpa» atvēršanas svētki

Sestdien, 3. jūnijā pulksten 12.00 Lībiešu saieta namā Kolkā tiks atvērta grāmata “Lībiešu [kultūr]telpa. Zanes Ernštreites sarunās un Agneses Zeltiņas fotogrāfijās”, kurā lasāmi lībiešu dzīvā mantojuma glabātāju stāsti un skatāmi viņu portreti.

Lībiešu kultūrtelpa (Līvõd īlma) ir lībiešu dzīvā mantojuma kopums, kas ietver lībiešu valodu, tradīcijas, saimniekošanas ieražas, kā arī moderno kultūru. 2018. gada novembrī kā viena no Latvijas vērtībām tā iekļauta Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Taču kas gan uztur dzīvas sarakstā minētās vērtības? Tās aktīvas un dzīvotspējīgas uztur virkne cilvēku, kuri saistīti ar šo kultūrtelpu. Viņi ir šīs grāmatas varoņi

Grāmatā lasāmas divdesmit Zanes Ernštreites veidotās sarunas ar Edromu Veldi, Ausmu Ernestovsku, Ēriku Kāpbergu, vecāko, Jēkabu Raipuli, Dagmāru Ziemeli, Ilmāru Geigi, Māru Zirnīti, Ingrīdu Šneideri, Mārīti Zandbergu, Baibu Šuvcāni, māsām Maiju Norenbergu un Ainu Emuli, Helmī Stalti, Ievu Ernštreiti, Zoju Sīli, Baibu Dambergu, Rasmu Noriņu, Ģirtu Gailīti, Māru Vīgerti, Julgī Stalti un Valtu Ernštreitu – cilvēkiem ar lībiešu saknēm un lībisko apziņu, kā arī tiem, kuri aktīvi, ilggadīgi un nepārtraukti ir darbojušies un darbojas lībiešu labā. Katram no viņiem veltīti divi Agneses Zeltiņas fotogrāfiju atvērumi.

Lasīt tālāk »

Laiks izvēlēties skaistāko datumu kāzām Dundagas pilī!

Ir klāt pavasaris, un šobrīd norit aktīva 2023. gada kāzu datumu un laiku rezervācija, lai piepildītu sapni par skaistāko dienu mūžā un to padarītu neparastu. Dundagas pilī (ir iespējamas arī izbraukumu laulību ceremonijas) laulību var noslēgt jebkurā nedēļas dienā, izņemot svētdienās, svētku un sēru dienās. Citviet Talsu novadā arī ir daudz skaistu un īpašu vietu, kuras jaunie pāri izvēlas kā izbraukuma laulību ceremoniju vietas. Un par ceremonijas laiku un vietu ir jādomā ļoti laicīgi.

Ziemeļkurzemes lielākā viduslaiku pils Dundagā ir ļoti skaista vieta gan laulībām, gan kāzu svinībām ar vairākām zālēm, naktsmītnēm un aprīkotu virtuvi. Pēc laulību ceremonijas ir iespēja šampanieša zālē baudīt līdzi paņemto dzirkstošo dzērienu. Ir arī iespēja laulību noslēgt pavisam vienkārši un pieklusināti kabinetā vai tautas valodā runājot, tikai “sakārtot dokumentus”. 

Katra pāra satikšanās stāsts, un ceļš uz šo īpašo dienu ir citādāks. Pavasara romantiskās un vasaras krāšņās, apbrīnas vērtas kāzas – sezonalitāte var būt vadmotīvs, kas piešķir svinībām īpašu noskaņu un rada neaizmirstamas atmiņas. Katra jaunā pāra ziņā ir izlemt, – kad rīkot savu īpašo dienu.

Vai šobrīd esat savas kāzu dienas datuma meklējumos? Laimīgs tas datums, kuram jaunlaulātie paši kā pāris piešķir nozīmi. Kas kāzu dienu vai datumu padara veiksmīgu? Kāzu dienas izvēli nosaka dažādi faktori, tik pašiem jaunlaulātajiem vien zināmi un svarīgi. 2023.gadā interesanti kāzu datumi: 05.05.2023., 07.07.2023., 23.08.2023., 09.09.2023., 23.09.2023.,11.11.2023., 23.11.2023., 23.12.2023.

Par iesniegumu laulību noslēgšanai  zvanīt pa tālr. +371 29149134, Daigai Muceniecei vai rakstīt daiga.muceniece@talsi.lv.  

Gaidām jaunos pārus Dundagas pilī!

 

Daiga Muceniece,
Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja vietniece

22.03.2023. |