11.jūlijā Kolkā radoši izglītojošs pārgājiens Ota dabā

Kolkas Lībiešu saieta nams un «Ota dabā» aicina uz pasākumu «Ota dabā — zvejo», kas norisināsies 11. jūlijā Kolkā, Jūras svētku ietvaros.

Radoši izglītojošā pārgājienā bioloģe Iluta Dauškane stāstīs par apkārtnes bioloģisko daudzveidību un kopā ar  mākslinieci Justīni Lūci būs iespēja pasākuma atmiņu kladē attēlot dabu krāsās, laukumos, līnijās. Pasākumam sagatavotā atmiņu kladē, kas tiks izdalīta katram dalībniekam, varēs skicēt un zīmēt, kā arī veikt pierakstus.  Šajā atmiņu kladē būs arī informācija par apkārtnes augiem un dzīvniekiem, kā arī padomi par mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem.


* Sākums: plkst. 10:30

Lasīt tālāk »

27.jūnijā plkst 15.00 Kolkas Lībiešu saieta nama pagalmā grāmatas «Latviešu dziedināšanas tradīcija» prezentācija un tikšanās ar autori Ievu Ančevsku

Ieva Ančevska ir etnoloģe, tradīciju pētniece un filoloģijas doktore, savā promocijas darbā pētīja latviešu dziedināšanas tradīcijas teorētiskos un praktiskos aspektus dažādu vēstures periodu un cittautu tradīciju kontekstā. Tagad viņa šo savu pētījumu ir pārvērtusi grāmatā «Latviešu dziedināšanas tradīcija», ko viņa prezentēs arī mums.

Tā būs saruna par tradīcijas pētīšanu, atklāsmēm un ceļu uz grāmatu. Liela daļa grāmatas materiālu ir savākta tieši Kolkas apkārtnē. Grāmatu varēs arī iegādāties.


 

Ārkārtējā situācija beigusies, pamazām atgriežamies pie ierastajām gaitām!

Līdz ar to, ka 10.jūnijā valstī ir izbeigusies ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību izsludinātā ārkārtējā situācija, savas funkcijas atsāk veikt arī kultūras iestādes.

Protams, ka spēkā joprojām paliek dažādi pulcēšanās ierobežojumi un sociālās distancēšanās noteikumi! Tāpēc vismaz daļa no tuvākajiem kultūras un izklaides pasākumiem varbūt būs citādāki, kā ierasts un gaidīts.

Paldies par izturību un sapratni!


Kolkas Lībiešu saieta namā izstāde «Sõv»

Lībiešu saieta nama vasaru iesākam ar Justīnes Lūces izstādi “Sõv”.

Izstādē ir apskatāmi mākslas darbi, kuri tapuši dažādās grafikas un mākslas tehnikās. Personālizstādes noskaņu rada Šlīteres naktstauriņi, kukaiņi Kolkā, saule un vēja dvesmas. Lielākā daļa darbu veidoti konkrēti šai izstādei, kas apskatāma līdz 11. jūlijam. Tā ir mākslinieces personīgais veltījums Kolkai: “Vietai, kurā tu nonāc un no kuras negribas doties prom. Vietai, kurā var pazust no ārpasaules un smelties zināšanas, jaunu enerģiju. Esmu ļoti laimīga un pateicīga par iespēju izstādīt manus mākslas darbus tieši šeit. Šī vieta man ir nozīmīga.”

Nosaukums izstādei tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē “vasara”. Tādējādi vēloties tuvināties pašiem lībiešiem. Šķiet, ka pēc emocionāli grūtā laika, ko esam pavadījuši izolācijā, vēlamies atslābināties. Atkal ieelpot svaigu gaisu un paklejot vasaras brīvdienu sapņos.  

Kolkas Lībiešu saieta nams ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 8.30 līdz 17.00. Gaidām ciemos!