2015. gads

Regulāri par notikumiem Kolkā informē laikraksti «Talsu vēstis» un «Dundadznieks»


13.08.2015

세계 테마 기행

환상의 시간 속으로,라트비아 4부 푸른 바다의 기억,발트 해

벤츠필스(Ventspils)에서 협궤열차 타기, 쿨디가(Kuldiga)의 벤타스 룸바(벤타폭포), 피트락스(Pitrags)의 가자미 잡이와 생선 훈제, 보석 호박 채취

jeb

Fantāzijas, laiks un 4 atmiņas no Latvijas par zilo jūru, butu zveju un kūpināšanu un dzintaru lasīšanu Kolkas pusē.

2015. gada jūlijā Latvijā viesojās Dienvidkorejas izglītojošo TV un radio tīkla EBS (Educational Broadcasting System - Izglītojošā apraides sistēma) - cilvēki, lai filmētu mūsu valsts skaistākās un interesantākās vietas raidījumu ciklam par pasaules ceļojumiem World Theme Travel.

Pavisam kopā šīs televīzijas Latvijā tika uzņemtas 4 raidījuma epizodes. Skaisti sižeti vienai no epizodēm izdevušies arī mūsu jūrmalā.

Korejiešu viesi ir sajūsmā par Latviju, bet viņu ceļvedis un tulks, Latvijas universitātes viesprofesors Seo Jinseok kādā intervijā ir teicis– «Latvijā visjaukāk ir Ludzā un Kolkā» smiley


04.08.2015

«Ikviens lībiešu ciems ir īpašs»

Baiba Šuvcāne intervijā Latvijas avīzei stāsta par savu jauno grāmatu «Sauc par Vaidi mūsu ciemu».

la.lv »


18.07.2015

LTV1 raidījums «Savai zemītei»

viesojas Kolkā un Pitragā


11.07.2015

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Kolkas tautas nama koklētāju ansamblis koncertā «Mana skārienjutīgā kokle» 

Nothing else matters

TV3 ziņu sižets

 

Kolkas pamatskolas pūtēju orķestris koncerta «Taures sauc» mēģinājumā


03.06.2015

LMT Internets mājai

Latvijas Mobilā Telefona reklāmas klips, kurš filmēts Kolkas bākā

Šādi izskatījās pats filmēšanas process:


01.05.2015

Franču TV raidījuma Thalassa sižets par Kolkasragu un «Laimes mājām»


22.03.2015

Latvijas stāsti. Personība — Dženeta Marinska

Reģionālās TV sižets par uzņēmēju no Kolkas — «Ūšu» saimnieci Dženetu Marinsku


26.01.2015

Kolka Latvijas tūrisma nozares videoklipos

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) izveidojusi jaunus un daudzkrāsainus videoklipus par katru Latvijas novadu, kā arī vienu, kas simboliski aptver visu valsti un vienu, kas stāsta par jūru. Videoklipos par Kurzemi un jūru ietvertas arī epizodes no Dundagas novada.

Videoklipi jeb videostāsti izveidoti, sākotnēji meklējot risinājumu, kā koncentrētā veidā, spilgtā vizuālā valodā uzrunāt Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ārvalstu viesus un radīt viņiem priekšstatu par Latviju kā pievilcīgu tūrisma galamērķi.

Protams, ka parādot interesantāko un skaistāko Kurzemē, nav iespējams nepieminēt Kolku!

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) interneta vietne »


​19.01.2015

Kolkasragā atrod ne pārāk sīku dzintaru

Visos Latvijas interneta portālos tiek ziņots par kolcinieka Māra Grīnpukala atradumu jūrmalā– ap 150 gramu lielo dzintara gabalu!

Nez, vai dzintara vērtību arī nosaka karātos?

apollo.lv »


9.01.2015

LTV1 Piedzīvojumu raidījums «100 uz 100»

«100 līdz 100» ir stāsts par četriem jauniem latviešiem, kas pieņēma izaicinājumu un 14 dienās apceļoja visu Latviju, pildot uzdevumus, ko katram īstenam latvietim sava mūža laikā būtu jāpaveic.

Viens no pirmajiem šova dalībnieku Alises Grišinas, Madlēnas Štaueres, Daniela Bondara un Oskara Zikmaņa darbiem bija pelde pašā Latvijas plakanākajā smailē, divu jūru satikšanās punktā– Kolkas ragā, kā arī pirkstu veiklības pārbaude ar tradicionālo latviešu un Kolkas mūzikas instrumentu – kokli.

  • Fragments no LTV1 raidījuma «100 uz 100» 1. sērijas


03.01.2015

Jūrā pie Kolkas raga pazūd kaitbordists

Lai arī iepriekšējā dienā meteorologu solītā vētra būtiskus postījumus Kolkas apkārtnē nenodara, tomēr kādu traģediju stiprais vējš no Dižjūras puses tomēr atnes…

Jūra pie Kolkasraga atkal atgādina par savu velnišķīgo dabu, ja kāds neapdomīgi sagrib ar to paspēkoties– 3. janvārī, burājot ar pūķi, vēju, viļņus un savu kaitu nespēj savaldīt kaitbordists Renārs Mileika. DR vējš viņu aizvelk gar ragu uz līci, no kurienes atpakaļ krastā saviem spēkiem vairs netiek un pēc kāda laika pazūd no vērotāju skata.

Pazudušā meklēšanā iesaistās VUGD, Krasta apsardze, kā arī liedagu praktiski visā posmā no Kolkas līdz Jūrmalai un vēlāk arī Vidzemes un Igaunijas piekrastē, cerībā , ka straume varētu iznest neveiksmīgo vīru krastā, pārmeklē neskaitāmi cilvēki– draugi, paziņas, vietējie iedzīvotāji.

Diemžēl meklējumi ne jūrā, ne krastā līdz 4. janvāra vakaram nav sekmīgi. Netiek atrasts ne kaitbordists, ne viņa ekipējums un valsts glābšanas dienesti meklēšanas operāciju beidz.

Naktī no 5. uz 6. janvāri R.Mileikas draugi organizē liedaga apsekošanu Kaltenē, jo pēc viņu straumju un vēju aprēķiniem tajā laikā tajā rajonā būtu jāizmet krastā tas, kas sācis dreifēt 3 dienas iepriekš pie Kolkasraga.

Renāra Mileikas mirstīgās atliekas un viņa burāšanas dēli atrod 6.janvāra rītā kāds vietējais jūrā pie Ģipkas.

 

Jācer, ka šādu ziņu sadaļā Citi par Kolku vairs nebūs nekad.


 

   

 

Žurnāls IR: Kolkasrags kļūdas nepiedod »

DELFI tēma «Renārs Mileika»

tvnet.lv »

delfi.lv »

apollo.lv »

kasjauns.lv »


02.01.2015

Laika apstākļi un rekordi

2015. gads iesākas ar vairākiem valsts augstāko gaisa temperatūru rekordiem. Arī Kolkā 2. janvārī augstākā gaisa temperatūra ir bijusi 7.4 gr C, kas ir par 0.3 grādiem vairāk, nekā iepriekšejais maksimums 1992. gadā!

Tai pašā brīdī meteorologi brīdina, ka tuvojas vētra ar DR-R vēju, kura ātrums Kurzemes piekrastē var sasniegt 28 metrus sekundē…

delfi.lv »