Kolka Cool

Kolka Cool*

*cool (angļu)- vēss, mierīgs, nosvērts, nekaunīgs, foršs, superīgs…


Režisors Juris Poškus un producente Madara Melberga ar balvu

 

30.09.2012

Kolka Cool saņem Sanktpēterburgas kino festivāla galveno balvu

Režisora Jura Poškus veidotā filma Kolka Cool saņēmusi Sanktpēterburgas starptautiskā kino festivāla galveno balvu, raksta interneta mediji hollywoodreporter.com un diena.lv


09.02.2012

Kolkā vairs negaida iespēju noskatīties filmu «Kolka Cool», Kolkā šī iespēja nu ir dota:

2012. gada 18. februārī vispirms plkst. 16.00 Kolkas tautas namā, pēc tam plkst. 19.00 Mazirbes Lībiešu tautas namā notiks filmas izrādīšana ar radošās grupas un aktieru līdzdalību!


22.01.2012

 

Kolkā vēl gaida iespēju noskatīties filmu «Kolka Cool»

Lai gan mazais Ziemeļkurzemes ciems Kolka kļuvis par vienu no Jura Poškus spēlfilmas «Kolka Cool» galvenajiem varoņiem, Kolkas iedzīvotājiem ar vienu no pēdēja laika skaļākajām latviešu filmām vēl nav bijis iespējas iepazīties.

Tomēr vietējie ļaudis ir apņēmības pilni jauno kinolenti atgādāt līdz Kolkai, kolīdz tā būs pieejama diska formātā.

Kolkas apmeklētāju centra vadītājs Jānis Dambītis pastāstīja, ka kolcinieki paši pēc savas iniciatīvas sazinājušies ar filmas «Kolka Cool» producentiem un aicinājuši filmu parādīt arī Kolkā, no kuras filma aizguvusi nosaukumu un kuras iedzīvotāji piedalījušies filmas masu skatos.

delfi.lv

Varu apliecināt, ka tā ir taisnība– tikko tas būs tehniski iespējams, filma būs gan Kolkā, gan Mazirbē. Domājams– kopā ar filmas radošo komandu. Iespējams, ka jau februāra sākumā.
Aldis Pinkens
Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs


21.01.2011

 

Kolka Cool

Kopš 2008. gada Mazirbē un Kolkā tika filmēta filma Kolka Cool. Tas ir melnbalts kinostāsts, kas vēsta par diviem brāļiem un viņu ilūzijām par sievietēm, saka filmas veidotāji no studijas Fafilma.

 

«Filmas centrā ir divi varoņi — Simona (Iveta Pole) un viņas līgavainis Andža (Artuss Kaimiņš), kuru plāni un cerības par gaidāmajām laulībām stipri atšķiras. Neilgi pirms kāzām Simona sāk šaubīties par savām jūtām. Andžas vecākā brāļa Gvido (Andris Keišs) atgriešanās no jūras aizsāk notikumu virkni, kas noved līdz abu jauniešu attiecību krīzei,» vēstīts studijas FA Filma sniegtajā Kolka Cool anotācijā. Filmas režisors Juris Poškus. Filmas veidotāji Kolka Cool nodēvējuši par modernu komēdiju, «kur sniegts ironisks skatījums uz dzīvi un netrūkst Kurzemes piekrastei raksturīgā bravūrība». Filmas tapšanas procesā īpaša uzmanība veltīta dialogiem, kas tapuši ilgstošā darbā ar aktieriem, norāda FA Filma producente Madara Melberga.

Kolka Cool filmējušies aktieri I. Pole, A. Kaimiņš, A. Keišs, Aigars Apinis, Varis Piņķis, Māra Ķimele, Guna Zariņa, Līga Vītiņa, Agnese Čivle.

Kolka Cool@IMDb

 


Kolkā nomirt ir COOL

COOL

12. decembrī, pirmizrādi „Splendid Palace“ piedzīvo starptautiskus panākumus guvušā režisora Jura Poškus jaunā spēlfilma „Kolka Cool“.

Raksts tvnet.lv


Ko darīt, ja nav, ko darīt?


Kolka Cool un valstiskā audzināšana: filma vs Raivis Dzintars

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas vadītājs Raivis Dzintars. Foto: LETA

  • Dzintars: «Kolka Cool» raisa pārdomas par filmu finansēšanu

tvnet.lv

  • «Kolka Cool» aktrise: politikai kino nav vietas

tvnet.lv

  • Vai Kolka Cool ir cool filma nacionālai gaumei?

diena.lv

  • Deputāta izteikumi par Kolka Cool raisa sašutumu

ir.lv

  • Aplenktā Kolka

rigaslaiks.lv


Skatītāji vērtē: Filmas Kolka Cool recenzijas

  • Cik Cool ir Kolka Cool?

nra.lv

  • Kad laiks apstājies… Kolkā jeb Latviešu memmesdēliņi

delfi.lv

  • Kolkā esmu bijis es, atsaldeņus redzējis. Šādi es varētu sākt stāstījumu par Jura Poškus jaunāko filmu.

delfi.lv

  • Trīs skatījumi uz filmu

Katoļu baznīcas vēstnesis

  • Ko darām– kaut ko padaram

kinoteikumi.lv


Kā tapa filma

diena.lv


Īsteni letiņi ir cilvēkēdāji

diena.lv


Filmas treileri

 


LTV Panorāma 13.12.2011

 

Par kino kā mākslu Latvijā runā ļoti maz. Parasti dzirdamas žēlabas par naudas trūkumu. Ja vairāk domātu un runātu par mākslu un saturu, tad Latvijas kino mainītos. Kinorežisors Juris Poškus uzskata — pat ja mūsu filmu nozares finansējums būtu 10-it reižu lielāks, nekas nemainītos. Vairāku starptautisko kinofestivālu un konkursu, kā arī Latvijas valsts kino balvas „Lielais Kristaps“ laureāts piedāvā savu jauno spēlfilmu Kolka Cool.


Par filmu


Saruna pēc filmas pirmizrādes klubā Fontaine Palace Liepājā 13.01.2012 ar Kolka Cool aktieriem un režisoru

…Atbildot uz jautājumu, kāpēc filmas varoņiem ir tik stilīgas drēbes, režisors sacīja, ka arī reālajā dzīvē Kolkas iedzīvotāji ģērbjas stilīgāk, nekā rīdzinieki, jo apģērbu viņiem sūtot no ārzemēm…

LOL par kolcinieku drēbju izcelsmi

irliepaja.lv