UNESCO konference Igaunijā

No 29. novembra līdz 1. decembrim projekta «UNESCO — tūrisms» darbinieki, aktīvākie tūrisma uzņēmēji no visiem projektā iesaistītajiem reģioniem un folkloras kopas, devās uz Hānaju un Versku Igaunijā, kur norisinājās konference, lai tūrisma uzņēmējs izprastu UNESCO zīmola nozīmi un to sekmīgi izmantotu tūrismā. Dundagas novadu pārstāvēja novada tūrisma uzņēmēja Signe Dišlere, biedrības Domesnes pārstāve Iveta Bekmane, projekta vadītāja Ilze Šteine un Kolkas koklētāju ansamblis.  

Suitu novads un Lībiešu krasts Latvijā, Setu zeme (Setomaa) un Kihnu sala Igaunijā pārstāv unikālas dzīvas kultūras, kuru tradīcijas joprojām iekļaujas vietējo iedzīvotāju ikdienā. Setomā, Kihnu un suitu kultūras mantojums jau ir iekļauts UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, savukārt Lībiešu kultūrtelpa šogad iekļauta Latvijas Nacionālā kultūras mantojuma sarakstā un šobrīd ir ceļā uz iekļaušanu UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.  

Arī Igaunijas melnās pirts tradīcijas ir iekļautas UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, tādeļ 29. novembrī kā labo piemēru apmeklējām Mooskas saimniecību Hānjā. Igaunijas melnās pirts biedrības vadītāja Eda Veroja prezentēja šo seno tradīciju. Pirts rituālā ietilpst ne tikai miesas, gara attīrīšanās un ārstniecība, bet saziņa ar senčiem, mutvārdu folklora un tautas dziesmu dziedājums. Šī saglabātā, tradīcijām bagātā kultūras vide ir īpaša, tā ļauj tūristam iesaistīties un piedzīvot etniskā reģiona senatni mūsdienās.

Lasīt tālāk »