9. jūnijā plkst 14.00 Kolkas tautas namā Lībiešu tautastērpa godināšanas diena — «Vanājemā krīzdag. Vecāsmātes lakats»

Ziemeļkurzemes lībiešu sievietes tautastērps blakus valodai, tautasdziesmai un piekrastes tradīcijām ir būtiska mazās, bet lepnās tautas identitātes pazīme.

Pasākums ir biedrības «Kolkas radošā grupa» īstenota projekta ar tādu pašu nosaukumu centrālais notikums. Dienas norise ietver lekciju – priekšlasījumu un meistarklasi par tautastērpa vēsturi, tā attīstību un valkāšanas tradīcijām, kuru vadīs tautastērpu zinātāja Zoja Sīle, kā arī reprezentatīva materiāla — atklātnīšu komplekta «Ziemeļkurzemes lībiešu etnogrāfiskais tautastērps» prezentāciju. Apmeklētāji varēs skatīt īpaši šai dienai sagatavotu grāmatu izstādi par tautastērpiem.

Aicināti visi interesenti, īpaši etnogrāfijas un folkloras tradīciju kopēji. Ieeja brīva.

Pasākumu organizē biedrība «Kolkas radošā grupa» ar Kurzemes plānošanas reģiona, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Dundagas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Papildu informācija pa telefonu 29475692.

Padalīties ar šo Kolkas ziņu '9. jūnijā plkst 14.00 Kolkas tautas namā Lībiešu tautastērpa godināšanas diena — «Vanājemā krīzdag. Vecāsmātes lakats»' iekš Draugiem Padalīties ar šo Kolkas ziņu '9. jūnijā plkst 14.00 Kolkas tautas namā Lībiešu tautastērpa godināšanas diena — «Vanājemā krīzdag. Vecāsmātes lakats»' iekš Facebook Padalīties ar šo Kolkas ziņu '9. jūnijā plkst 14.00 Kolkas tautas namā Lībiešu tautastērpa godināšanas diena — «Vanājemā krīzdag. Vecāsmātes lakats»' iekš Twitter

Komentēt nav lemts